Виготовлення печатки і штампи з використанням японської технології
Японська технологія «SPRING» дозволяє спростити і прискорити процес виготовлення кліше печатки.
Ця технологія включає наступні стадії:
— спочатку, так само як і за вищеописаною технологією, зображення оригінал-макета (ескіза) заноситься в комп’ютер через сканер;
— потім, за допомогою лазерного променя, зображення випалюється безпосередньо на спеціальній плівці, яка вкладається в штемпельну подушку, просочену спеціальною штемпельною фарбою. Усе це закріплюється в автоматичне оснащення. Однієї заправки штемпельної фарби вистачає на дві три тисячі відбитків.
Відбитки печаток (штампів), виготовленого за технологією «SPRING» мають наступні ознаки :
— відмінності в тональності деяких ділянок відбитку;
— звивистість краю штрихів знаків (особливо прямолінійних);
— рівномірний розподіл фарбувальної речовини в штрихах;
— на краю зображення може виникати забруднення фону із-за надлишків фарби, що виділилися.
Такі сучасні способи виготовлення печатки і штампи. Але, останнім часом, досить часто, на дослідження експертові поступають документу з підробними відбитками печатки і штампи, причому, виготовлених досить акуратно і професійно. Цю досить серйозну проблему розглянемо в наступній главі роботи.
Виготовлення печатки і штампи за технологією »Lazer — graver 1000 sr »
Ця технологія дозволяє за допомогою периферійного облаштування комп’ютера гравіювати в дзеркальному виді фрагменти майбутньої печатки прямо на гумі або пластмасі. При цьому процес виготовлення печатки значно прискорюється і досягається висока точність отримуваного зображення. При виготовленні кліше лазерний пучок, сфокусований в пляму розміром від одиниці до сотень мікрон, розігріває формовий матеріал до температури термічного розкладання гуми. В результаті цього в тих місцях форми, де вона була оброблена лазерним пучком, утворюються пробільні елементи, одночасно з цим створюються і друкуючі елементи. Граничні геометричні розміри елементів букв визначаються діаметром лазерного променя.
Лазер-різець має унікальні можливості. З його допомогою можна отримати на гумі складні по конфігурації зображення і мікротексти. Для цього використовується спеціальна м’яка, дрібнозерниста гума без сторонніх включень, що має хорошу стійкість до штемпельних фарб і хорошу змочуваність. В процесі гравірування лист гуми, закріплений на барабані, обертається. Усіма операціями управляє мікропроцесор. Набір і введення зображення в мікропроцесор робиться за допомогою ПК.
Ознаки, характерні для цього способу, — краї друкуючих елементів мають чітко виражену прямокутну форму без округлостей. У удостоверительных друкарських форм, отриманих традиційним способом, друкуючі елементи також мають рівну поверхню, але оскільки їх гума проходить термічну обробку, вона твердіша.
Межі її оплавлені, «закруглені». В порівнянні з даними друкарськими елементами — у традиційних друкарських форм відзначається деяке порушення плоскої форми поверхні. Цим пояснюється нерідко спостережуваний специфічний розподіл фарби в штрихах, коли при отриманні відбитку за рахунок еластичності гуми фарбувальна речовина як би видавлюється за межі. Ця ознака добре видно в слабо забарвлених відбитках, отриманих зі значним натиском.
Друкуючі елементи, виконані лазерним гравіруванням на гумі, як правило, добре змочуються штемпельною фарбою і відбиток виходить рівномірно і досить забарвленим, з рівними краями. Іноді по краю штрихів при достатку фарби, як і при використанні традиційних друкарських форм, спостерігається микрорасплывы.
У слабо забарвлених відбитках можна помітити ряд особливостей, властивих цьому способу виготовлення печатки і штампи
1. У штрихах часто можна побачити відображення поверхневої структури гуми, з якої виготовлена друкарська форма. Це можуть бути паралельні смуги різної ширини, що мають один напрям або кут нахилу, на пропусках можуть бути виявлені забарвлені точки.
2. У відбитках друкарських форм, виготовлених лазерним гравіруванням по гумі, завжди спостерігається чітка, рівна межа штрихів, усі елементи і їх закінчення мають правильну геометричну форму.
3. При виготовленні печатки та штампи часто використовуються шрифти, що мають дуже тонкі елементи, зарубки різних форм, розриви в тонких штрихах. Цей дефект особливо характерний для п/форм, у яких профіль друкуючих елементів має прямокутну форму.
4. Наявність тонких, різної довжини незабарвлених смуг, добре помітних під МБС. Кожна з незабарвлених ділянок штрихів є продовженням іншого. В сукупності на тлі відбитку вони виглядають як незабарвлені лінії, що перетинають відбиток на різних ділянках. Цей дефект п/форми, отриманий в процесі її виготовлення, ймовірно, носить випадковий характер.
Ознаки п.п. 1-3 можуть бути віднесені до приватних, що в сукупності індивідуалізують печатку або штамп. Якщо гравіюється декілька друкарських форм одночасно з одного і того ж оригінал-макета, набраного на комп’ютері, то усі п/форми можуть мати одні і ті ж дефекти (п.п. 3,4)
Проте є окремі ознаки, які іноді дають можливість індивідуалізувати п/форму. Наприклад, два зразки друку, отриманих з одного оригінал-макета, можуть розрізнятися наявністю у визначеному місці у одного з них стовпчика.
5. У тій частині відбитків, які відповідають пробільним ділянкам, можуть бути виявлені забарвлені точки. Їх утворюють описані вище стовпчики. Точок може бути багато (ЛГА) або 1-2 (Лазер-гравер). Як показали дослідження, положення стовпчиків носить випадковий характер. Вони можуть розташовуватися поряд з елементом і як би зливатися з ним. На відбитку це виглядає як деформація форми елементу.
6. Іноді у відбитку не відображаються не лише тонкі штрихи, а цілі фрагменти печатки, що також характерно для цього способу виготовлення п/форми.
7. Якщо розглянути малюнок в центрі п/форми при великому збільшенні, то часто можна побачити безліч мікроштрихів, з яких складений цілісний малюнок.
Розриви в штрихах, відсутність елементів букв, цифр і цілих фрагментів — це ознаки, що індивідуалізують друкарські форми. Проте, щоб їх виявити, необхідно вивчити відбитки, отримані на різних по твердості підкладках, з різним зусиллям і зволоженням штемпельною фарбою.
За певних умов ознаки можуть не проявлятися (наприклад, на слабо проклеєному папері розриви в тонких друкарських елементах можуть бути не видні із-за расплывов фарби), але вони є. І в кожній конкретній п/формі вони проявляються в певних місцях, а іноді така ознака абсолютно стійка.
Цінною ідентифікаційною ознакою є дефект п/форми, який утворився в одиничному випадку в процесі гравірування із-за мікродефекта гуми.
Складність для експерта представляє встановлення тотожності п/форми по відбитках. Вирішити це питання можна лише за наявності достовірних відомостей про кількість п/форм, | виготовлених з одного і того ж оригінал-макета.
Цей метод дозволяє отримувати високоточні, складні по графіці кліше друку. Друкуючі елементи мають в розрізі вигляд трапеції, з гранями під кутом 60-70°.
У такому друці, усі друкуючі елементи лежать в одній площині, краї їх мають чітко виражену прямокутну форму. На поверхні друкуючих елементів (при збільшенні 24-50х) можна побачити структуру використаної гуми. Дно пробільних елементів має лінійно покреслену структуру, видиму неозброєним оком.
Замовте послугу виготовлення печатки та штампи в компанії ООО «Реформа» — Ви можете зробити це безпосередньо на нашому сайті — http://pechati.kiev.ua