Послуги по виготовленню печаток та штампів в Киеві — ООО «Реформа»
Виготовлення печатки і штампи з використанням лазерного гравірування
Процес отримання печатки і штампи лазерним гравіруванням значно спрощений в порівнянні з процесом виготовлення полімерного друку. Для отримання цим способом друку (штампів) потрібне спеціальне устаткування. Технологія «Лазер-грайвер» дозволяє за допомогою периферійного облаштування комп’ютера гравіювати в дзеркальному виді фрагменти майбутнього друку прямо на гумі і пластмасі. При цьому значно прискорюється процес виготовлення друку або штампу і досягається висока точність отримуваного зображення. При виготовленні кліше лазерний пучок, сфокусований в пляму, розміром від 1 до сотень мікрон, розігріває формовий матеріал до температури термічного розкладання гуми. В результаті цього в тих місцях форми, де вона була оброблена лазерним пучком, утворюються пробільні елементи, одночасно створюються і друкуючі елементи. Граничні геометричні розміри елементів букв при лазерному гравіюванні визначаються діаметром лазерного променя.
При цьому можна отримати на гумі складні по конфігурації букви, малюнки і мікротексти, тоді як в традиційних технологіях застосовують шрифти не складної конфігурації. Використовувана гума, як правило, підбирається спеціально: вона має бути досить м’якою, дрібнозернистою, не мати сторонніх включень, мати хорошу стійкість до штемпельних фарб і хорошу змочуваність.
В процесі гравірування лист гуми, закріплений на барабані, обертається. Усіма операціями лазерного гравера управляє мікропроцесор. Набір і введення зображення в мікропроцесор лазерного гравера робиться за допомогою персонального комп’ютера. Краї (межі) друкуючих елементів отриманих лазерним гравіруванням в печатках і штампах мають відмінно чітко виражену прямолінійну форму без округлостей, тоді як у удостоверительных друкарських форм, отриманих традиційним способом, межі оплавлені (закруглені), в зв’язку, з чим у останніх спостерігається деяке порушення плоскої форми поверхні. Цим можна пояснити нерідко спостережувані специфічний розподіл фарби в штрихах, коли при отриманні відбитку за рахунок еластичності гуми фарбувальна речовина як би видавлюється за межі. Ця ознака добре видно у відбитках, слабо забарвлених і отриманих при значному натиску.
Друкуючі елементи, виконані лазерним гравіруванням на гумі, як правило, добре змочуються штемпельною фарбою, і відбиток виходить рівномірно і досить інтенсивно забарвленим, з рівними краями. Іноді по краю штрихів при достатку фарби, як і при використанні традиційних друкарських форм, спостерігаються мик-рорасплывы.
У слабо забарвлених відбитках можна помітити ряд особливостей, властивих цьому способу виготовлення друкарських форм.
1. У штрихах часто можна побачити відображення поверхонь структури гуми, з якої виготовлена друкарська форма. Це можуть бути паралельні смуги різної ширини, що мають один напрям або кут нахилу. На пропусках можуть бути виявлені забарвлені точки.
2. Завжди спостерігається чітка, рівна межа штрихів, усі елементи і їх закінчення мають правильну геометричну форму.
3. У відбитках часто спостерігаються «розриви» у вузьких штрихах знаків. Цей дефект особливо характерний для друкарських форм, у яких профіль друкуючих елементів має прямокутну форму.
4. Під мікроскопом у відбитках можна у бачити тонкі, різної довжини незабарвлені смуги. Вони складаються з незабарвлених ділянок штрихів, кожен з яких являється, продовженням іншого і в сукупності на тлі відбитку виглядають, як незабарвлені лінії, що перетинають відбиток на різних його ділянках. Цей дефект друкарської форми, отриманої в процесі її виготовлення, ймовірно, носить випадковий характер.
Ознаки, вказані в п.п. 1-3 можуть бути віднесені до приватних, в сукупності індивідуалізуючих друк або штамп. Якщо гравіюється декілька друкарських форм з одного і того ж оригінал-макета, набраного на комп’ютері, то усі друкарські форми можуть мати одні і ті ж дефекти. Проте є окремі ознаки, які іноді дають можливість індивідуалізувати друкарську форму.
5. У тій частині відбитків, які відповідають пробільним ділянкам, можуть бути виявлені забарвлені точки. Їх утворюють так звані стовпчики або горбки, що виходять в процесі виготовлення друку із-за наявності механічних вкраплень. Точок може бути різна кількість як і показали дослідження, положення стовпчиків носить випадковий характер. Вони можуть розташовуватися поряд з елементом і як би зливатися з ним.
6. Іноді у відбитку не відображаються не лише окремі тонкі штрихи, а цілі фрагменти друку.
7. Розриви в штрихах, відсутність елементів букв, цифр і цілих фрагментів відбитків — це ознаки, що індивідуалізують друкарські форми. Проте щоб їх виявити, необхідно вивчити відбитки, отримані на різних по твердості підкладках, з різним зусиллям і зволоженням штемпельною фарбою.
За певних умов ознаки можуть не проявлятися (наприклад, на слабо проклеєному папері розриви в тонких друкарських елементах можуть бути не видні із-за распливів фарби).